Elinkeino- ja ammattijärjestöt

LÄNSI-SAIMAAN JHL ry

Länsi-Saimaan JHL ry on ammattiyhdistys, johon voivat liittyä kyseisten kuntien alueilla julkis- ja hyvinvointialoilla työskentelevät ja opiskelevat.
Jäsenasiainhoitaja: Liisa Ristola.

Pj. Anu Nio-Myyrä
Myyräntie 141
54770 HEITUINLAHTI
P. 040 548 1183
anu.nio-myyra@luukku.com
Siht. Liisa Ristola
Koivutie 9 A 4
54800 SAVITAIPALE
P. 040 7411 654
liisa.ristola@pp.inet.fi

 

SAVITAIPALEEN YRITTÄJÄT

Pj. Pekka Ässämäki
Mäkipellontie 58A
54940 Solkei
P. 0400 142 178
savitaipaleen@yrittajat.fi
Siht.


P.
 

SAVITAIPALEEN SEUDUN AMMATTIAUTOILIJAT RY

Pj. Jorma Kilpi
Olvenlammentie 4
54800 Savitaipale
P. 0400 687 869
Siht. Pekka Järvinen
Lavantie 6
54800 SAVITAIPALE
P. 0500 556 789

SAVITAIPALEEN MAASEUTUNUORET

Nuorten tuottajien kerhon toiminnan tarkoituksena on mm. antaa kokemusta luottamustehtävissä toimimisesta, tutustuttaa saman ammatin harjoittajia toisiinsa retkien, saunailtojen, kurssien yms. parissa ja jakaa samalla tietoa ajankohtaisista asioista.

Pj. Eero Jurvanen
Jurvasentie 5
54800 Savitaipale
P. 050 344 9989

 
Siht. Katri Jurvanen
Kangastie 18
54800
P. Savitaipale
P. 0407208198
katri.jurvanen@savitaipale.fi

 

SAVITAIPALEEN MAATALOUSTUOTTAJAT

Pj. Jouni Muukka
Luhtalantie 45
54770 HEITUINLAHTI
P. 050 3555 580
Siht. Kati Noppa
P. 040 7483 645
kati.noppa@gmail.com
 

Sihteeri vaihtuu v.-17 alussa.

SAVITAIPALEEN MAAMIESSEURA

Pj. Pasi Ossi
Mankinmyllyntie 21
54800 Savitaipale
P. 050 5698614
pasi.ossi@luukku.com
Siht. Asko Laapas
Kirkkotie 6
54800 Savitaipale

 

 

METSÄNHOITOYHDISTYS Mänty-Saimaa

Metsänomistajien edunvalvontajärjestö: puukaupat, metsänhoito, tila-arviot, metsäsuunnittelu ja kiinteistövälitys.

Toiminnanjohtaja Suvi Kokkola
Kievarintie 7
54800 Savitaipale
P. 044 763 1300
suvi.kokkola@mhy.fi

 

 

SAVITAIPALEEN PALOMIEHET ry

Työtilaukset (esim. pihanpesut, vesikourujen puhdistus) p. 050 363 7151

Pj. Tero Hjerppe
Paimensaarentie 27
54800 SAVITAIPALE
P. 050 363 7151
tero.hjerppe@luukku.com
Siht. Salla Sarvi
Koulutie 1 as 3
54800 SAVITAIPALE
P. 045 633 1084
 

 

SAVITAIPALEEN PALOKUNNAN NUORISO-OSASTO

Osaston tarkoituksena on järjestää nuorille ohjattua harrastustoimintaa ja turvata palokunnan jatkuvuus. Toimintaan kuuluvat mm. viikottaiset harjoitukset, tutustumiskäynnit ja leiritoiminta. Toimipaikkana Savitaipaleen paloasema.

Pj. Tarmo Hellström
P. 044 333 1570
tarhe@netti.fi