SAVITAIPALEEN-SUOMENNIEMEN RIISTANHOITOYHDISTYS

http://savitaipaleen-suomenniemen.rhy.fi

Toiminnanohjaaja (posti) Pasi Laari
Vipusentie 3
45200 KOUVOLA
P. 0400 298 308
savitaipale-suomenniemi@rhy.riista.fi

Savitaipaleen ampumarata:Paukuntie 53

Pj. Ari Kylliäinen
Pien-Salajärventie 35B
54770 HEITUINLAHTI
P. 0400 150 846
ari.kylliainen@gmail.com

 

Välijoen ampumarata: Taavetintie 2027

HEITUINLAHDEN ERÄVEIKOT RY

Pj. Seppo Myyrä                  Siht. Eetu Laari
p. 0400 753 285                 p. 0440 335 362
seppo.myyra@luukku.com   eetu.laari@gmail.com

HYRKKÄLÄN ERÄMIEHET RY

Pj. Hannu Pesu                 Siht. Tuija Pesu
p. 040 739 6375                 p. 040 847 6244
hannu.pesu@pp.inet.fi

KASKEIN ERÄ RY

Pj. Jyrki Nikkinen               Siht. Matias Karhula
p.0451311601                   P. 044 291 5921
                                       matias.karhula@hotmail.com

ORRAIN METSÄSTYSYHDISTYS RY

sihteeri Helena Karhula
Parranniementie 270
54800 SAVITAIPALE
P. 040 548 0599
helena.karhula@hotmail.fi
Pj. Jorma Pekkanen
p. 045 862 9500
 

SAVITAIPALEEN AMPUMA- JA METSÄSTYSSEURA RY

siht. Anssi Kurkinen
Torikatu 32
54800 SAVITAIPALE
P. 0400-978 313

SAVITAIPALEEN SEUDUN LUONNONSUOJELUYHDISTYS

Pj. Olli Vanamo
Jäkäläntie 214
54750 VÄLIJOKI
P. 050 541 8564
o.vanamo@suomi24.fi

Siht. Mervi Helenius
Kulmatie 2
54800 SAVITAIPALE
P. 050 400 5082
mervi.helenius@hotmail.fi
https://web.sll.fi/etela-karjala/savitaipale 

ALA-KUOLIMON OSAKASKUNTA

Savitaipaleen kunnan Ala-Kuolimon osakaskunta (jakokunta) on yhteinen vesialue, jonka kiinteistönumero on 739-876-13-1. Osakaskunta toimii myös kalastuslaissa tarkoitetuna kalastuskuntana. Osakaskunnan toiminnasta vastaa hoitokunta.   www.alakuolimo.fi
Pj. Matti Alatalo                Siht. Kari Kotirinta
Paimensaarentie 41           Paimensaarentie 24 A 4
54800 SAVITAIPALE          54800 SAVITAIPALE
P. 040 7374347                 P.050 4532032
alatalo.matsu@gmail.com  kari.kotirinta@gmail.com

 
KUIVASEN OSAKASKUNTA