Seniorit ja veteraanit

ELÄKELIITON SAVITAIPALEEN YHDISTYS

Yhdistyksen tarkoituksena on valvoa eläkkeensaajien ja eläketurvaa tarvitsevien henkisiä ja aineellisia etuja sekä korjata heidän asemassaan ilmeneviä epäkohtia. Ohjelmaan kuuluvat matkailu, yhdistysvierailut, retket ja erilaiset juhlat sekä iloiset iltapäivätanssit.

Pj. Pekka Haimila Olkkolantie 11 54800 Savitaipale
P. 050 534 9409
pekka.p.haimila@gmail.com

Siht. Tuulikki Suutari
Nattalantie 170
54800 SAVITAIPALE
P. 050 554 9923
tuulikki.suutari@gmail.com

SAVITAIPALEEN VANHAINTUKI RY

Vanhaintuen tarkoituksena on tarjota elämisenlaatua vanhusväestölle, asumispalveluja ja vireänä pitävää yhdessäoloa.
Kotisivut: http://www.toimintakeskus-suvanto.fi

Pj. Raimo Laari
raimo.laari@gmail.com
p.050 588 1946
 

Siht: Toiminnanjohtaja
Anu Silvennoinen
Toimintakeskus Suvanto
Peltoinlahdentie 15
54800 SAVITAIPALE
P. 040 554 0461
anu.silvennoinen@toimintakeskus-suvanto.fi

SAVITAIPALEEN RESERVIUPSEERIKERHO

Pj. Jorma Pekkanen
Partakoskentie 1135
54800 Savitaipale
P. 045 862 9500
jorma.pekkanen@mamk.fi
Siht. Atso Aarnio
Torikatu 22D
54800 SAVITAIPALE
P. 044 559 3519
atso.aarnio@gmail.com